English version

Mgr. Michal Truc

Michal dokončil magisterské studium fyzioterapie se zaměřením na funkční poruchy pohybového systému na FTVS UK v roce 1998. Již během studia pracoval jako fyzioterapeut na soukromé rehabilitační klinice Monáda (1997-1998).

Jedenáct let pracoval na ambulantní a lůžkové části Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství v Motole  (2000- 2011), kde úzce spolupracoval  s klinikou neurologie a ORL a zaměřoval se na terapii závratí a poruch rovnováhy. Od roku 2011 pracuje jako fyzioterapeut v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. 

V rámci postgraduálního vzdělávání se účastnil mnoha odborných kurzů jako je např. Vojtova metoda pro terapii dospělých i dětí (2001-2003), Instruktorský kurz myoskeletální medicíny podle Prof. K. Lewita (1997-2001), Instruktorský kurz DNS podle Prof. Koláře, Funkční poruchy orofacciálního systému podle Dr. Scaggse (ST. Louis, Missouri), Trigger point terapie podle Prof. Simonse (Decalb Medical Center, Atlanta USA), kurz kvadrupedální lokomoce podle Klappa, Kineziotaping, kurz neinvazivní terapie laserem a magnetickým polem, kurz myoskeletální sonografie, kurz fasciální manipulace 1. st. dle Stecco. 

Michal intenzivně spolupracuje se sportovci. Od roku 2003 působí jako fyzioterapeut a člen realizačního týmu národní reprezentace v běhu na lyžích. V pozici fyzioterapeuta se účastnil MS ve Val di Fiemme, Obersdorfu, Sapporu i OH v Turíně v roce 2006.

Od roku 2010 je Mgr. Truc členem realizačního týmu národní reprezentace ledního hokeje, účastnil se OH v Soči v roce 2014 a v Seoulu v roce 2018. Českou hokejovou reprezentaci doprovázel i na řadu MS (Manheim, Cologne, Bratislava, Stockholm, Helsinky, Minsk, Praha a další)

Mgr. Truc je certifikovaným instruktorem DNS od roku 2001 a podílí se na výuce klinických i sportovních kurzů DNS v ČR i v zahraničí, specializuje se na aplikaci DNS u hokejistů a běžkařů.  


© Copyright Viktor Kobes, Rehabilitation Prague School 1999 -